Clou Reji

Canlı Kamera akışlarını girebilir Canlı olarak ve ya Sistemde yüklü videolardan Canlı Live akışlar playlistler oluşturabilirsiniz. Altyazı ya da faklı animasyonlar oluşturabilir , ekleyebilirsiniz. Render almadan Encoderlarınıza işlem yaptırarak olağanüstü bir hızla editing işlemlerinizi yapabildiğiniz altyapımızdır.

Yayın sisteminizin ana panel ekranıdır. Clou VMS yada Clou Reji içerisindeki tüm uygulamaları ana panel ekranına dahil edebilir. Live video mixer ve switcher çözümüdür. Canlı yayınlarınızı yönetebileceğiniz ana panel ekranıdır.

 

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

İstenilen canlı yayın ya da istenilen kamera kaydını veya playlist akışlarını record edebilmenizi sağlar.

Live Capture

Canlı yayın esnasında ya da video üzerinde bir izleyici izin verildiği takdirde belirli bir zamanı kesip multi platformlarda vb. alanlarda paylaşabilir.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Her ekran için bir iş akışı ve kusursuz oynatıcılar. HTML5, IOS, Android, Chromecast, Apple TV, Roku, Amazon Fire TV en hızlı video başlangıcı. Her ekran cross platform için oynatma ve reklam ekleme ile mükemmelleştirildi.


DRM Nedir ?

Çalışma Mantığı olarak içerik üzerinde (DRMS) Dijital Haklar Yönetim Sistemleri tarafından lisans işlenir, medya içeriğinin oynatılacağı ortamda bu haklar kontrol mekanizmaları tarafından lisans hakkı incelenir. İstenilen içeriklere DRM koyabilmemizi sağlar. Örneğin SmarTv’ de paylaştığımız bir kanal var, onu satın alan kişinin ne kadar süre zarfında izleyebileceğini tanımlayabiliyoruz.


İzleyicilerinizi En Kaliteli Video İle Yakalayın

İzleyicilerinizi en kaliteli video ile yakalayabilirsiniz. ClouPlayer, HLS ve MPEG-DASH gibi önemli video sağlayıcıları ile aynı teknolojiyi kullanır.


MPEG Oynatıcı

Her cihaza ve tarayıcıya ulaşmak için MPEG formatını yüklemeniz gerekir. Tarayıcı çapında çapraz akış kurulumu oldukça basittir.


VR & 360 Deneyimi

Oynatıcımız olan ClouPlayer, HTML5 ile uyarlanabilir VR 360 ° video akışı sunuyor! ClouPlayer uyarlanabilir video streaming servisi, video oynatımın da uygulamanıza önemli değer katan kapsamlı bir deneyim yaratmanızı sağlar.


Altyazılar

Clouplay oynatıcılar, en yeni mobil platformlarda çok dilli CC uyumlu altyazıları desteklemektedir. İzleyicileriniz fazladan bir çaba göstermeden altyazıları birden çok dil desteği ile stil oluşturabilir ve yönetebilirler.


Analiz

Analiz ve Rayting web site içi tüm hareketler, tıklamalar, gönderilen trafik ve verilen linkler size analiz olarak gösterilir. Rayting ise paylaştığınız tüm platformlardaki izleyicilere ait tüm bilgileri size sunar. Videolarınızın başlık, info ve açıklama kısımlarındaki koyulan genel veriler çerçevesinde Google, Bing, Yahoo, Dmoz servislerine tanıtan ama en önemlisi ClouPlay interaktif platformlardaki video aramalarında hızlı bir arama yapılabilmesine olanak sunar.


Reklam Verme Özelliği

Müşterilerimize reklam eklemeleri için tam destek sağlıyoruz. Reklam vererek para kazanabilirsiniz.


Sohbet Sistemi

Yayın yapılan tüm platformlarda Facebook, Youtube, Younow, Twitch chatleri tek bir ana chat sisteminde görebilmenizi sağlayan platformdur.


Ödeme Sistemi

VOD veya Live videolarda ödeme sistemi konulabilmesidir.


Arama

Videolar ve canlı akışlarda altyazı, başlık, info, açıklama, keyword bilgileri ile aranabilir .


Media Server Live

Her yayın için anlık yeni bir kod üretir ve size özel kod yayın kapatıldığında işlevini kaybeder. Live media server sistemi gelen izleyici sayısına göre büyür ve küçülür, maddi olarak daha düşük maliyetler ödemenizi sağlar, sürekli makine açık tutmanıza gerek kalmaz. İzleyici internet bant genişliğine göre video profilleri arasında sıçrama yapar.


Media Server VOD

Tek videoda videoya bağlı bulunan bütün profilleri sıralar ve bant genişliğine göre en uygun profili izleyiciye izletir. 7/24 oluşturduğunuz playlist yayın akışlarını kontrol ederek izleyiciye göre büyüyüp küçülebilir. VOD media server sistemi gelen izleyici sayısına göre büyür ve küçülür, maddi olarak daha düşük maliyetler ödemenizi sağlar, sürekli makine açık tutmanıza gerek kalmaz. İzleyici internet bant genişliğine göre video profilleri arasında sıçrama yapar.

 

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

 

Kanal sisteminde VOD offline 7/24 playlist oluşturabilir, canlı akış gibi dakika dakika saniye saniye yayınızı tanımlayabilirsiniz. Günlük ve Haftalık Playlistler oluşturabilirsiniz. Multi Platform ReStream servisimizi kullanarak istediğiniz Platforma yayınınızı basabilirsiniz. EPG Servisimizi kullanarak playoutunuzdaki zaman dilimlerini tüm cihazlar ile paylaşabilirsiniz.


Kendi Kanalınızı Oluşturun

Kurumsal Tv ile kendi televizyon kanalınıza sahip olabilirsiniz. Kendi tanıtımlarınızı yapıp, kendi yayın programınızı hazırlar ve müşterilerinizin sizin istediğiniz bilgileri izlemesini sağlayabilirsiniz. Reklam programı oluşturup reklam yayını yaparak işletmeniz bünyesine ekstra gelir sağlayabilirsiniz. Sistemimiz tamamen televizyon kanalları görüntüsünde olduğundan firmanıza prestij katıp kendi tv kanalınızı yönetebilirsiniz. Kendi 3D logonuzla yayın yapabileceğiniz, altyazıyı anlık gireceğiniz, kimseye ihtiyaç duymadan yayınınızı düzenleyeceğiniz ve reklam alarak gelire dönüştürebileceğiniz Kurumsal Tv ile şirketinize prestij katın.


Dilediğiniz Ekranı Oluşturun

Vermek istediğiniz bilgiye göre Kurumsal TV ekranınızı yayınlayabilirsiniz. İsterseniz sade bir görüntü, isterseniz ekonomi ekranı, isterseniz bilgi ekranı, isterseniz hepsi. Kimseye bağımlı olmadan sisteminiz 7/24 çalışacaktır.


Çoklu Dil Seçeneği

Clou Subtitle ile anında altyazıya müdahale edebilirsiniz. Clou Subtitle’ı kullanarak hangi dilde isterseniz o dilde yayın yapar, akış yönünün ve hızını kendiniz değiştirebilirsiniz.


FULL HD Yayın Kalitesi

Full HD görüntü sistemi ile altyapınız desteklediği sürece yayın yapabilirsiniz. Youtube, Dailymotion gibi sitelerden istediğiniz yayını indirip sisteminize saniyeler içinde koyabilirsiniz.


Hava Durumu ve Saat

Bölgenizdeki 5 günlük hava durumu raporunu izleyici kitlenizle paylaşabilirsiniz. Yine sağ üst köşede anlık zamanı veren saatinizle ekran izlenirliğini arttırabilirsiniz.

 

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Klipler oluşturarak düzenleyebilirsiniz. Bunları en çok sevdiklerinizle gerçek zamanlı olarak paylaşabilirsiniz.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Clou Social‘ ı kullanarak yayınınızı sosyal medya platformlarından duyurabilir, izleyicilerinizi arttırabilirsiniz.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Çalışma mantığı olarak içerik üzerinde (DRMS) Dijital Haklar Yönetim Sistemleri tarafından lisans işlenir, medya içeriğinin oynatılacağı ortamda bu haklar kontrol mekanizmaları tarafından incelenir.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 


Özel Algoritma

Çıplaklık Koruması ekrandaki anlık canlı yayında veya yüklenen videolar üzerinde her karede fotoğraf tarar ve size bilgi verir. Clou Nude sayesinde çıplaklık, porno grafik fotoğraf ve videoların önüne geçiyoruz. 

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

ClouPlay oynatıcılar, en yeni mobil platformlarda çok dilli CC uyumlu altyazıları desteklemektedir. İzleyicileriniz fazladan bir çaba göstermeden altyazıları birden çok dil desteği ile stil oluşturabilir ve yönetebilirler.

 

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Kanal sisteminde VOD offline 7/24 playlist oluşturabilir ve canlı akış gibi dakika dakika saniye saniye yayınınızı tanımlayabilirsiniz. Günlük ve haftalık playlistler oluşturabilirsiniz. Multi platform restream servisimizi kullanarak istediğiniz platforma yayınınızı basabilirsiniz. EPG Servisimizi kullanarak playoutunuzdaki zaman dilimlerini tüm cihazlar ile paylaşabilirsiniz.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Clou Playlist

Oynatım listeleri, bir tv kanalı benzeri deneyim sunmak için birkaç video dosyasını bir araya getirebilir. Bu, yayıncıların izleyicilerinin içeriğine nasıl eriştiği konusunda kontrol etmelerini sağlar. Oynatım listeleri istenildiği bir zamanda değiştirilebilir, içerikler hızla yayınlanır veya daha fazla içerik eklenir. Sistem, gerçek zamanlı olarak, izleyicilerin izlediği medyayı değiştirmek için akışını güncelleyecektir. Bu, bir çalma listesi kanalının alakalı içerikle güncellenmesini kolaylaştırır.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Tüm Cross Platfrom kullanıcılarından Muhabir , Canlı Yayın konukları vb. yayın sisteminize bağlamak istediğiniz kullanıcıları tek bir ekranda toparlamanızı sağlayan sistemdir.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 


Bir video üzerinde işaret dili eklenebilen sistemdir. Yayınlarınızı işaret dili ekleyebilen kullanıcılara açabilirsiniz.

İşaret dili video ile eşzamanlı olarak videonun 3/1 bölümüne ilave edilir. İşaret dili ekleyici video ilerlerken kaydı ekleyebilir, durdurabilir ve devam edebilir .

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Clou VOD Encode

Mevcut sistemlerin hepsinden 20 kat hızlı sıkıştırma teknolojisi sayesinde etkileşimli video pazarlama platformu kurma, kanal kurma ve canlı yayın yapabilme hizmetidir.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Clou Live Encode


SDI, HD-SDI video girişi ve loop çıkışı HEVC (H.265) veya H.264 kodlama Unicast, Multicast eşzamanlı olarak bir HD ve bir SD stream üretir.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 

Clou Thumbnail


Video dosyanızın Cross Platformlarda izleyici tıklamadan üzerine gelip yada videoyu seçmesi durumunda video içinden alınmış fotoğraflar sayesinde video hakkında görsel bilgi sahibi olmasıdır.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin! 


Yayınladığınız Live Veya VOD içerikler üzerine görünmez anlık değişen video alanının değişken bölgelerinde çıkan izleyici tarafından görünmeyen güvenlik yapısıdır.

Herhangi bir kullanıcı VOD/LİVE içeriği paylaştığında içerik sahibinden izinsiz yapılan tüm kaçak yayınları bulabilmemizi sağlayan sistemdir.

+90 850 420 4267        Bizimle iletişime geçin!